Valtuustoryhmä

Matti Ketonen, ryhmän puheenjohtaja, valtuuston 2. varapuheenjohtaja
erikoislääkäri
0503878373
mattiketonen@jns.fi

Timo Elo
hallintopäällikkö, toimitusjohtaja
timo.elo@kokoomus.fi

Heli Hjälm, kaupunginhallituksen jäsen
KL, toiminnanjohtaja
heli.hjalm@jns.fi

Paavo Kähkönen
opiskelija
paavo.kahkonen@jns.fi

Arto Pippuri
luokanopettaja
arto.pippuri@jns.fi

Jouni Porokka
jouni.porokka@jns.fi

Anssi Törmälä, kaupunginhallituksen ja omistajaohjausjaoston jäsen
HTM, pastori
anssi.tormala@jns.fi

Petja Vuojärvi
myyntipäällikkö
petja.vuojarvi@jns.fi

Lautakunnat

Alueellinen jätelautakunta

Ville Mäkinen

Henkilökohtainen varajäsen
Virpi Krohns
virpi.korhns@jns.fi

Kaupunkirakennelautakunta

Hanna Suhonen
hanna.suhonen@jns.fi

Henkilökohtainen varajäsen
Marja Nevalainen
marja.p.nevalainen@jns.fi

Petja Vuojärvi
petja.vuojarvi@jns.fi

Heli Hjälm, kaupunginhallituksen edustaja
heli.hjalm@jns.fi

Henkilökohtainen varajäsen
Anssi Törmälä
anssi.tormala@jns.fi

Rakennus- ja ympäristölautakunta

Riina Seppänen
riina.seppanen@jns.fi

Henkilökohtainen varajäsen
Aino Henttinen
aino.henttinen@siuntalous.fi

Kasvatus- ja koulutuslautakunta

Paavo Kähkönen
paavo.kähkönen@jns.fi

Henkilökohtainen varajäsen
Kauko Salo
kauko.salo@jns.fi

Jenni Laasonen

Henkilökohtainen varajäsen
marja.p.nevalainen@jns.fi

Maija Törmänen, kaupunginhallituksen edustaja
tormanenm59@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen
Petja Vuojärvi
petja.vuojarvi@jns.fi

Kulttuuri- ja liikuntalautakunta

Arto Pippuri, puheenjohtaja
arto.pippuri@jns.fi

Henkilökohtainen varajäsen
Paavo Vatanen

Sosiaali- ja terveyspalvelujen neuvottelukunta

Otto Elo
ottoelo@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen
Mikko Kuikka

Heleena Uusi-Illikainen
heleena.ui@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen
Emilia Ihanus
emilia.ihanus@outlook.com

Joensuun Vesi -liikelaitos 2020-21

Jouni Porokka
jouni.porokka@jns.fi

Henkilökohtainen varajäsen
Suvi Korpela
suvi_korpela@yahoo.com

Katunimitoimikunta

Hanna Suhonen
hanna.suhonen@jns.fi

Itä-Suomen liikuntaopisto Oy

Petja Vuojärvi
petja.vuojarvi@jns.fi

Joensuun Kodit Oy

Pasi Hartikainen
phhartikainen@hotmail.com

Joensuun Pysäköinti Oy

Mitja Piipponen, hallituksen varapuheenjohtaja
mitja.piipponen@jns.fi

Opiskelija-asunnut Oy Joensuun Elli

Paavo Vatanen, puheenjohtaja

Business Joensuu Oy

Timo Elo
timo.elo@kokoomus.fi

Puhas Oy

Hanna Suhonen
hanna.suhonen@jns.fi

Henkilökohtainen varajäsen
Arja Kärnä-Välimäki